to materiał stosowany na co dzień w rolnictwie jako ochrona przed chwastami oraz sposób na poprawę jakości i wydajności upraw. Proces jej rozkładania jest uciążliwy i czasochłonny, szczególnie przy dużych obszarach. Co zrobić, by go usprawnić? Wskazane jest użycie maszyny ściółkującej.
Maszyna do rozkładania agrowłókniny pozwala na znacznie szybsze oraz łatwiejsze rozłożenie materiału na polu. Zapoznaj się z artykułem, by dowiedzieć się więcej na jej temat.
Ściółkowanie to nic innego jak przykrywanie gleby wokół roślin. Zabieg ten ma wiele zalet zarówno dla roślin, jak i dla właścicieli plantacji czy ogrodów.
Najprostszym sposobem na rozłożenie agrowłókniny jest użycie maszyny. Takie rozwiązanie ma wiele korzyści. Do najważniejszych zaliczyć można poprawę jakości, a także zwiększenie wydajności upraw poprzez oszczędność czasu i pracy. Mechaniczne rozkładanie włókniny przeciw chwastom wymaga minimalnego nakładu pracy, dzięki czemu zmniejszają się również koszty produkcji rolniczej ponoszone przez właścicieli plantacji.
Wykonanie zagonów i rozłożenie materiału ściółkującego na powierzchni 1 ha zajmuje około 7-8 godzin.
W trakcie pracy maszyna formuje zagon z wykorzystaniem glebogryzarki i aktywnego wału formującego, a następnie rozkłada agrowłókninę, obsypuje jej brzegi oraz wycina otwory tam, gdzie mają być sadzone rośliny.
Jednocześnie podczas rozkładania agrowłókniny lub agrotkaniny Agrola istnieje możliwość rozłożenia linii kroplujących i dozowania nawozów bezpośrednio do uformowanego zagonu. Nasza maszyna umożliwia regulowanie zarówno szerokości zagonów (w zależności od szerokości stosowanej agrowłókniny), jak i ich wysokości.
za pomocą glebogryzarki i aktywnego wału
wedle potrzeb klienta
do wymiaru pola
odpowiednie do nakrywanej uprawy
Sprawne przeprowadzenie rozładunku i załadunku maszyny wymaga zapewnienia sprzętu do rozładunku. Może to być tur, wózek widłowy, ładowarka itp. (widły powinny mieć co najmniej 120cm). Rozładunek odbywa się na pasach o udźwigu 800kg.
Do prawidłowego i szybkiego rozłożenia agrowłókniny zapewnić trzeba traktor o minimalnej mocy 65 kM, posiadający pełzające biegi. Moc traktora uzależniona jest od rodzaju gleby. Na glebach gliniastych i pochyłych polach moc traktora powinna być większa. Maszyna jest spięta na sztywno, powinna mieć więc regulacje cięgieł w poziomie i w pionie.
Sprawne przeprowadzenie rozładunku i załadunku maszyny wymaga zapewnienia sprzętu do rozładunku. Może to być tur, wózek widłowy, ładowarka itp. (widły powinny mieć co najmniej 120 cm). Rozładunek odbywa się na pasach o udźwigu 1500 kg (przy średniej maszynie) i 2000 kg (przy dużej maszynie).
Do prawidłowego i szybkiego rozłożenia agrowłókniny zapewnić trzeba traktor o minimalnej mocy 90 kM (przy średniej maszynie) i 120 kM (przy dużej maszynie), posiadający pełzające biegi. Moc traktora uzależniona jest od rodzaju gleby. Na glebach gliniastych i pochyłych polach moc traktora musi być większa. Maszyna jest spięta na sztywno, musi mieć więc regulacje cięgieł w poziomie i w pionie. W celu sprawnego przeprowadzenia ściółkowania prosimy o zapewnienie osoby do pomocny przy rozkładaniu agrowłókniny lub tkaniny Agrola.
wejdź na stronę kontakt Agrimpex
skontaktuj się ze swoim przedstawicielem
umów się na dogodny termin
Maszyna pozwala znacznie skrócić czas ściółkowania i poprawić jakość upraw. Aby jednak móc cieszyć się perfekcyjnie wyściółkowaną glebą niezbędne jest jej wcześniejsze przygotowanie. Na co zwrócić uwagę przygotowując plantację do ściółkowania?